نرم افزار فروشگاهی

امروزه هر فروشگاه به یک نرم افزار فروشگاهی نیازمند است. یکی از ویژگیهای مهم یک نرم افزار فروشگاهی،سادگی آن میباشد، به گونه ای که کاربران آن نرم افزار با کمترین دانش کار کردن با کامپیوتر و یا موبایل، و بدون داشتن دانش کافی در زمینه حسابداری بتواند به راحتی از تمام قسمتهای نرم افزار خود استفاده کرده و گزارش های مورد نیاز خود در رابطه با مشتریان، سود و زیان، و... را در نرم افزار خود مشاهده کنند.

نرم افزار فروشگاهی

نرم افزار حسابداری فروشگاهی

امروزه با توجه به فراگیر شدن استفاده از کامپیوتر و مویابل برای در جهت آسان شدنتر شدن فعالیتهای روزمره، هر فروشگاه به یک نرم نرم افزار فروشگاهی جهت مدیریت خرید و فروش، مشتریان ، طرف حسابها ، چکها ، هزینه ها، خدمات و ... نیازمند است، یک نرم افزار فروشگاهی شامل ویژگیهایی است که در کمال سادگی و بدون دارا بودن تمام امکانات و پیچیدگی های یک نرم افزار حسابداری کامل، نیازهای اولیه یک فروشگاه را برطرف کرده و به مدیریت کردن هر چه بهتر و پیشرفت و توسعه و درامد زایی آن کمک بسیاری میکند. یکی از ویژگیهای مهم یک نرم افزار فروشگاهی، سادگی کار با آن میباشد، به گونه ای که کاربران آن  با کمترین دانش کار کردن با کامپیوتر و یا موبایل، و بدون داشتن دانش کافی در زمینه حسابداری بتواند به راحتی از تمام قسمتهای آن استفاده کرده و گزارش های مورد نیاز خود در رابطه با مشتریان، سود و زیان، و... را از نرم افزار مربوطه مشاهده کنند.
در این مقاله به برخی از ویژگیهای یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی و معرفی نرم افزار فروشگاهی لیمو میپردازیم.

نرم افزار فروشگاهی چیست

یک نرم افزار فروشگاهی صرفا برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی و پیاده سازی میشود، به این معنا که اینگونه نرم افزار ها درگیر مسایل حسابداری پیچیده که بیشتر برای شرکتهای بزرگ کاربرد دارد نمیشود، و بیشتر تمرکز خود را روی سادگی استفاده از نرم افزار و مدیریت قسمتهایی که یک نرم افزار فروشگاهی نیازمند است و گزارش گیری هایی که به بهبود عملکرد آن فروشگاه کمک میکند میگذارد.

نرم افزار فروشگاهی ساده

همانطور که اشاره کردیم ، سادگی یکی از ویژگی های مهم یک نرم افزار فروشگاهی محسوب میشود، برای بیشتر کسبه و مغازه داران یادگیری اصول پیچیده نرم افزار حسابداری کاری وقت گیر و بلا استفاده است، از طرفی هم کسب و کارهای کوچک و متوسط در بخش های غیر از فروش و بازاریابی از نظر تعداد نیروی کار به گونه ای نیستند که برای کار با یک نرم افزار حسابداری نیروی متخصص جذب کنند، پس یک نرم افزار فروشگاهی باید به گونه ای باشد که افرادی که وظیفه خرید و فروش . نظارت و ... را دارند با کمترین دانش حسابداری توانایی کار با آن نرم افزار را داشته باشند

نرم افزار چند کاربره

یکی دیگر از ویژگیهای یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی خوب، چند کاربره بودن آن میباشد، به گونه ای که بتوان در آن فروشنده و اپراتورهای مختلف را با وظایف و دسترسی های متفاوت تعریف کرد.
فرض کنید شما به عنوان مالک یک کسب و کار که در زمینه تعمیر و فروش موبایل و قطعات موبایل فعالیت دارید، چند کارمند مختلف در قسمت های خرید، فروش و تعمیرات دارید. نرم افزار فروشگاهی شما باید در بازه های زمانی مورد نظر شما، از فعالیتهای هر کدام از کارمندان شما از قبیل تعداد و مبالغ خرید و فروش،میزان تخفیف های داده شده و گرفته شده، وسایر فعالیتها کارمندان آن فروشگاه را به شما نمایش دهد.

نرم افزار حسابداری ارزان

با توجه به اینکه فروشگاه ها در اندازه های مختلف جزو کسب و کارهای کوچک و متوسط محسوب میشوند، و نرم افزارهای فروشگاهی تمامی امکانات پیچیده یک نرم افزار حسابداری را دارا نمیباشند و بر اساس نیازهای کسب و کارهای متوسط و کوچک طراحی شده اند، انتظار میرود افراد بتوانند با قیمت های پایین برای فروشگاه خود یک نرم افزار تهیه کنند.

نرم افزار فروشگاهی مطمن

اطلاعات طرف حسابها، اطلاعات کارمندان، موجودی کالا، اطلاعات خریدهای و فروش ها، اطلاعات چک های داده شده و گرفته شده و... برای یک فروشگاه بسیار حیاتی است. یک نرم افزار فروشگاهی خوب باید امکان از دست دادن این اطلاعات را به صفر برساند.
در نرم افزارهایی که تمامی این اطلاعات را در یک کامپیوتر و یا موبایل نگه میدارند ، نمیتوانند نرم افزارهای امنی باشند، به این خاطر که ممکن است با هر گونه خرابی آن کامپیوتر یا موبایل، اطلاعات نرم افزار فروشگاه از بین برود.

نرم افزار فروش

اصلی ترین قسمت یک نرم افزار فروشگاهی قسمت فروش آن نرم افزار میباشد، یک نرم افزار فروشگاهی خوب باید فرایند فروش را در نرم افزار به خوبی و سادگی پیاده سازی کرده باشد ، و امکان گزارش گیری از خرید و فروش های انجام شده را به بهترین و ساده ترین شکل ممکن برای کاربر یا کاربران خود فراهم کند.گزارش ها میتوانند در بازه زمانی مشخص و به صورت  روزانه، ماهانه و سالانه نمایش داده شوند و بهترین اطلاعات را در اختیار کاربر گذاشته و باعث رشد و ترقی آن کسب و کار شود. این اطلاعات میتواند بر اساس یک مشتری خاص در نرم افزار فروش نمایش داده شوند، برای مثال فاکتورهای فروخته شده به یک مشتری خاص، ار نظر تعداد فاکتور فروش یا مبلغ، جمع خرید های انجام شده توسط یک مشتری خاص، جمع سود حاصل شده از فروش به یک مشتری خاص. در یک نرم افزار فروش برای ثبت خرید ها و فروش ها شما ملزم به انتخاب طرف حساب نیستید، در فروشگاه ها معمولا طرف حساب های زیادی رفت آمد دارند که ثبت اطلاعات همه آنها منطقی نیست، و شما فقط مشخصات طرف حساب هایی را در نرم افزار فروش ثبت میکنید که تعامل زیادی با آنها دارید و در آینده به گزارش گیری فعالیت های آنها نیاز دارید.

نرم افزار انبارداری

یکی دیگر از قسمت های مهم یک نرم افزار فروشگاهی، مدیریت موجودی کالا یا به عبارتی انبار داری میباشد، به صورتی که کاربر آن در لحظه موجودی کالا های خود را نظارت کند

نرم افزار فروشگاهی لیمو

نرم افزار لیمو یک نرم افزار فروشگاهی میباشد که بعد از تحقیق های زیاد صورت گرفته در زمینه نظر سنجی فروشگاه ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط در قالب یک نرم افزار تحت وب و آنلاین طراحی و پیاده سازی شده است.
هدف تیم پیاده سازی این نرم افزار از ابتدا، طراحی نرم افزاری بود که بتواند تمامی نیازمندی های یک فروشگاه را پوشش داده و به ساده ترین حالت بر روی همه ی دستگاهها از قبیل کامپیوتر و موبایل قابل استفاده باشد

  • با توجه به آنلاین بودن نرم افزار لیمو و ذخیره اطلاعات شما بر روی سرور های امن ما ، امکان از دست دادن اطلاعات شما به صفر میرسد و شما در هر زمان و مکان با وارد کردن نام کاربری و رمز عبود خود، به اطلاعات خود دسترسی دارید
  • نرم افزار لیمو چند کاربره میباشد و شما امکان تعریف کاربر و کارمند با دسترسی و محدودیت های مختلف به میزان نیازتان را دارید. برای مثال شما به عنوان مالک به همه ی قسمت های نرم افزار دسترسی دارید، یکی از کارمندان فروش شما به قسمت های موجودی کالا و ثبت فاکتور فروش و گزارش از فروش نرم افزار دسترسی دارد و ....
  • به دلیل اینکه از همان ابتدای کار سادگی استفاده از نرم افزار برای تیم پیاده سازی نرم افزار فروشگاهی لیمو اولیویت اول به حساب می آمد، این نرم افزار بصورتی طراحی شده که هر فردی با کمترین دانش استفاده از کامپیوتر بتوانند از آن استفاده کند
  • نرم افزار لیمو واکنش گرا میباشد، به این معنا که بر روی همه ی دستگاه های قابل اتصال به اینترنت با سایزهای مختلف به خوبی قابل اجراست.
  • نرم افزار لیمو امکان گزارش گیری های مختلف به صورت نموداری و نوشتاری را در قسمت های مختلف از جمله سود و زیان، دریافتی ها و پرداختی ها و ... را به شما میدهد
  • نرم افزار لیمو این امکان را به شما میدهد که یک ماه بصورت رایگان از نرم افزار استفاده کرده و بعد از یک ماه تست در صورت تمایل این نرم افزار فروشگاهی را با قیمت های باورنکردنی خریداری کنید

نرم افزار فروشگاهی

نرم افزار لیمو برای چه کسانی مناسب است

اگر دارای کسب و کاری هستید که با خرید و فروش در ارتباط است و یا خدماتی ارایه میدهید، قطعا نرم افزار لیمو می تواند برای مدیریت هر چه بهتر کسب و کارتان به شما کمک کمد

نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل

یکی از کاربرد های زیاد نرم افزار لیمو، حسابداری برای فروشگاه موبایل و  تعمیرات موبایل است. البته همانگونه که در بازار کار مشاهده می شود معمولا فروش و تعمیرات موبایل در یک فروشگاه انجام می شود.
نرم افزار لیمو به گونه ای طراحی شده است که پاسخگوی تعمیرات و فروش موبایل و سایر خدمات مربوط به موبایل باشد. کاربران میتوانند از قسمت محصولات برای ثبت و مدیریت موبایل ها و سایر محصولات ، و از قسمت خدمات برای خدمات تعمیر و سایر خدمات استفاده کرده و در هر فاکتور خرید و فروش محصولات و خدمات خود را ثبت کنند.

آموزش نرم افزار فروشگاهی لیمو

استفاده از نرم افزار لیمو به توجه به سادگی طراحی بسیار آسان است،با این حال برای رفاه حال کاربران ، آموزش استفاده از قسمت های مختلف این نرم افزار در وب سایت موجود می باشد. همچنین برای شروع کار و ثبت نام در نرم افزار قسمت آموزش ثبت نام در وبلاگ این سایت موجو می باشد که توصیه میشود برای شروع استفاده، این قسمت مطالعه شود.