نرم افزار آنلاین

نرم افزار های آنلاین در واقع نرم افزار های تحت وب هستند که برای استفاده آنهانیاز به نصب در دستگاه خود ندارید، با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از اینترنت در بین عموم مردم بسیاری از خدمات به سمت آنلاین شدن و استفاده در بستر وب هستند. در دسترس بودن ، امنیت، به روزرسانی و محدود نبودن به یک دستگاه بعضی از ویژگی های یک نرم افزار آنلاین ست

نرم افزار آنلاین

نرم افزار آنلاین چیست

برنامه های آنلاین برای انجام کارهای مشخص بصورت آنلاین طراحی میشوند، زمانی که سما ایمیلی ارسال میکنید، وارد سایت دانشگاه خود میشوید، عملیات بانکی و یا خرید اینترنتی انجام میدهید در واقع در حال کار کردن با یک نرم افزار آنلاین هستید. در گذشته استفاده های وب سایت به معرفی و یا تبلیغات یک شرکت و یا ارگان محدود میشد، ولی رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و پلتفرم های تحت وب دنیای آی تی به سمت اپلیکیشنهای تحت وب یا همان نرم افزار های آنلاین سوق پیدا کرد، بصورتی که اکثر کارهای روزمره دنیای امروزی ما وابسته به نرم افزار های آنلاین است، از نرم افزار های گفتگوی آنلاین موبایل گرفته، تا خود پردازهای بانک های مختلف.

چرا نرم افزار آنلاین

استفاده از نرم افزار آنلاین دلایل زیاد و محکمی دارد که به برخی از آنها میپردازیم. یک نرم افزار آنلاین به سيستم عامل و دستکاه خاصی که روی آن نصب شده باشد وابستگی ندارد، در واقع روی سیستم عامل شما نصب نشده و تمام اطلاعات آن در سرورها ذخیره میشود.برای کاز کردن با یک نرم افزار آنلاین عدم محدوديت مکانی ندارید و هر جایی که انکان دسترسی به اینترنت را داشته باشید میتوانید با هر دستگاهی از قبیل موبایل، تبلت و یا کامپیوتر از نرم افزار استفاده کنید. امنيت داده ها یکی دیگر از مواردی است که در نرم افزار آنلاین بسیار مورد توجه است، بر خلاف نرم افزار های آفلاینی که بر روی یک دستگاه نصب میشوند و تمام اطلاعات روی دستگاه شما میباشد و با هر خرابی دستگاه اطلاعات شما به خطر می افتد، در نرم افزار آنلاین شما نگرانی بابت اطلاعات خود ندارید.

نرم افزار حسابداری آنلاین

یکی از رو به رشد ترین نرم افزارهای آنلاین در دنیا، نرم افزار حسابداری آنلاین است که تعداد زیادی از اقشار جامعه که دارای کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند را هدف قرار گرفته است. هر فردی که دارای کسب و کاری باشد که با خرید و فروش در ارتباط باشد، برای مدیریت هر چه بهتر مجموعه خود به یک نرم افزار حسابداری نیازمند است.نرم افزار های حسابداری آنلاین معمولا پیچیدگیهای یک نرم افزار حسابداری کامل را ندارند و از خیلی از امکانات پیشرفته آن صرف نظر میکنند. به این نوع نر افزارها معمولا نرم افزار فروشگاهی نیز میگویند.
به طور معمول استفاده از نرم افزار های آنلاین و تحت وب در کامپیوتر و یا تبلت ها به دلیل صفحه نمایش بزرگتر، راحتتر از موبایل است. اینگونه نرم افزار ها که برای استفاده از آنها محدودیت دستگاه و یا سیستم عامل وجود دارد باید به گونه ای طراحی شوند که نسبت به هر سایز صفحه نمایش واکنش نشان داده و به وبی نمایش داده شوند، به وب سایت هایی که این امکان را به خوبی چیاده سازی کرده باشند واکنش گر می گویند

استفاده از نرم افزار آنلاین

استفاده از نرم افزار تحب وب بر خلاف نرم افزارهای آفلاین نیاز به نصب بر روی یک دستگاه خاص ندارند و با مرورگر موجود در کامپیوتر و یا موبایل خود میتوانید با وارد کردن آدرس مورد نظر نرم افزار آنلاین را اجرا کرده و براحتی از آن استفاده کنید.

معایب نرم افزارهای تحت وب

یکی از مشکلات نرم افزارهای تحت وب وابستگی آنها به اینترنت میباشد، هر چند که با همه گیر شدن استفاده از اینترنت در دنیای امروزه و وجود اینترنت های همراه در گوشی ها شاید نتوان این موضوع را یک مشکل تلقی کرد.