نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری یک برنامه است که روی دستگاه شما نصب شده و مدیریت امور مالی شما را به عهده میگیرد.نرم افزار حسابداری شامل قسمت هایی از قبیل حساب‌های دریافتی، حقوق و دستمزد، مدیریت انبار، اسناد حسابداری، سند های عمومی و تراز حساب میباشد.وقتی شما یک فاکتور فروش ثبت میکنید، نرم افزار حسابداری سند حسابداری آن را صادر کرده و در حساب های فروش محصول و حساب شخصی که محصول را خریداری کرده است ثبت میگردد

نرم افزار حسابداری

برنامه حسابداری

امروزه مدیریت کردن دقیق فعالیت های مالی یک سازمان  بدون استفاده از یک برنامه حسابداری امری غیر ممکن و در صورت وجود، با ضریب خطای بالا در محاسبات و صرف وقت بسیار زیادی میباشد. هر چه سازمان بزرگتر و رویدادهای مالی بیشتری داشته باشد این کار سختتر و میزان خطاها بیشتر میشود. در برنامه حسابداری علاوه بر دقت بالاتر، شما زمان کمتری برای محاسبات مالی و دریافت گزارش های مفید در رابطه با کسب و کار خود دریافت میکنید.همچنین یک برنامه حسابداری خوب میتواند هزینه های شما را با توجه به نیاز به نیروی انسانی کمتر و زمان کمتری که برای انجام محاسبات و گزارش های سازمان خود انجام میدهید، به شدت کاهش دهد که با توجه به مبلغ نسبتا کمی که برای تهیه این گونه نرم افزار ها هزینه میکنید بسیار به صرفه است.

قسمتهای نرم افزار حسابداری

در یک نرم افزار حسابداری شما چندین قسمت اصلی دارید که به برخی از آنها اشاره میکنیم.
قسمت اول هر نرم افزار حسابداری اطلاعات پایه میباشد، شما برای استفاده از نرم افزار نیازمند یک سری اطلاعات در بخش های اطلاعات کالا ها و خدمات، اطلاعات انبارها و اطلاعات مشتریان و طرف حساب ها هستید
در بخش انبارداری و خرید عملیاتهای خرید و فروش هزینه های خرید، مالیات و ... قابل ثبت شدن و پردازش میباشند
یکی دیگر از قسمتهای این گونه نرم افزار ها قسمت دریافت و پرداخت میباشد که به خزانه داری هم معروف است. عملیات های مربوط به دریافت و پرداخت وجه از طرف حساب ها بصورت نقدی و مدیریت چک های دریافتی و پرداختی در این قسمت مدیریت میشوند
اصلی ترین و پیچیده ترین قسمت یک نرم افزار حسابداری ، بخش حسابداری یا دفتر داری آن میباشد. در این قسمت شما میتوانید کدینگ حسابداری، تفضیلی ها گزارشات حسابداری و کار با اسناد حسابداری که شامل ایجاد و یا اصلاح اسناد حسابداری میباشد را مدیریت کنید.

امکانات نرم افزار حسابداری

از جمله حداقل امکانات برای یک نرم افزار حسابداری میتوان به ثبت اطلاعات چندین شرکت و سال های مالی محتلف، داشتن قسمت راهنما برای استفاده از نرم افزار، تهیه خروجی از اطلاعات بصورت اکسل، امکان تغییر ظاهری به خصوص در سایز آیتم های نرم افزار توسط کاربر با توجه به سلیقه شخصی، صادر کردن سند های حسابداری طبق استاندارد، انجام عملیات های مناسب مختلف از جمله بستن حسابها، اختتامیه و ... در پایان سال مالی، تهیه اسناد برای کاربران در بازه های زمانی مورد نظر اشاره کرد.

حسابداری فروشگاهی

بسیاری از فروشگاه های بزرگ برای کسب و کار خود یک نرم افزار حسابداری تهیه کرده اند، و همه ی رویدادهای مالی خود را به نرم افزار های قابل اطمینان خود سپرده اند. اما فروشگاه ها و کسب و کار های کوچک کمتر تمایلی به این گونه نرم افزار ها نشان میدهند. با توجه به تحقیق های صورت گرفته در رابطه با ریشه یابی این مشکل، نبود نیروی متخصص برای کار با نرم افزار های حسابداری موجود و عدم تمایل به درگیر شدن در پیچیدگی های این گونه نرم افزارها از اصلی ترین دلیل های این موضوع میباشد. کار کردن با نرم افزار های حسابداری به دلیل طراحی شدن برای پاسخ گو بودن به همه نیاز های کسب و کار های بزرگ با پیچیدگی های جدا نشدنی خود نیازمند دانش مخصوص حسابداری میباشد
بسیاری از شرکت های تولید نرم افزار برای رفع نیاز این گونه فروشگاه ها و کسب و کار های کوچک و متوسط رو به پیاده سازی نرم افزار هایی آوردند که با حذف پیچیدگی هایی که تنها مورد نیاز یک کسب و کار بزرگ است ، تنها شامل بخش هایی که نیاز های یک فروشگاه را برطرف میکند باشد، از این گونه نرم افزار ها به عنوان نرم افزار فروشگاهی یا حسابداری فروشگاهی یاد میشود.

کدام نرم افزار حسابداری

با توجه به اینکه نرم افزار های حسابداری معمولا برابر با نیازمندیهای یک سازمان خاص طراحی نمیشوند، شاید برای سازمان های بزرگ نتوان هیچ نرم افزاری پیدا کرد که تمام نیاز های آن را برطرف کند. اما سازمان ها و فروشگاه ها با آشنایی اولیه با امکانات و کیفیت نرم افزار های حسابداری موجود در بازار میتوانند به این نتیجه برسند که کدام نرم افزار برای آنها مناسب تر میباشد.

 • آیا ارزان بودن نرم افزار برای شما امتیاز محسوب میشود؟
 • آیا برای شما مهم است که نرم افزار ظاهر مناسبی داشته باشد؟
 • آیا چند کاربره بودن نرم افزار برای شما کارایی دارد؟
 • آیا اینکه نرم افزار حسابداری تان هم روی کامپیوتر و هم روی موبایل قابل اجرا باشد جزو نیازمندی های شماست؟
 • آیا آنلاین بودن نرم افزار حسابداری برای شما اهمیتی دارد؟
 • آیا راحتی استفاده از نرم افزار برای شما اولویت دارد؟
 • آیا برای شما اهمیت دارد که قبل از صرف هزینه، بصورت رایگان از نرم افزار مورد نظرتان استفاده کنید و در صورت رضایت خرید کنید؟

ما به شما یک ماه استفاده رایگان از نرم افزار فروشگاهی لیمو را پیشنهاد میکنیم.

نرم افزار حسابداری لیمو

نرم افزار حسابداری لیمو

نرم افزار لیمو حاصل تلاش چند ساله متخصصان برنامه نویسی پس از نیاز سنجی کردن از فروشگاه ها با زمینه های کاری متفاوت است. این نیاز سنجی ها باعث شد در صدد باشیم نرم افزاری تولید کنید که از نرم افزار های موجود در بازار کمی متفاوت و با هدف متفاوت باشد.

 • راحتی کار با نرم افزار اصلی ترین اولویت ما برای شروع کار بود، اینکه نرم افزار به گونه ای طراحی شود که هر فردی با کمترین دانش کار با کامپیوتر و یا موبایل بتواند با تمام امکانات نرم افزار لیمو کار کند هدف اصلی ما بود.
 • آنلاین بودن نرم افزار یکی دیگر از اولویت های اصلی ما بود، نرم افزاری که قرار بود طراحی و پیاده سازی شود نباید متکی به یک سیستم کامپیوتری و یا موبایل و کاملا مستقل از یک سخت افزار و یا نرم افزار خاص میبود، یه گونه ای که در هر زمان و هر مکان کاربر بتواند با هر وسیله ای که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد از نرم افزار خود استفاده کند.
 • با توجه به اینکه در بیشتر فروشگاه های هدف ما، بیشتر از یک نفر نیروی انسانی وجود داشت و عملکرد هر کدام از افراد اهمیت دارد، تصمیم گرفتیم امکاناتی فراهم کنیم که فروشگاه هایی که قصد استفاده از نرم افزار لیمو را دارند، این امکان را داشته باشند تا افراد بیشتر را در فروشگاه ثبت کرده و وظایف و دسترسی های هر کدام را در نرم افزار مشخص کنند و بر کارکرد هر کدام با گزارش گیری های روزانه،ماهانه و سالانه نظارت داشته باشند.
 • ظاهر کاربر پسند و انعطاف پذیر با همه ی سایز های موبایل، تبلت، کامپیوتر شخصی و... با توجه به پیشرفت دنیای وب در این زمینه یکی دیگر از ویژگی های نرم افزار لیمو میباشد.
 • تعداد مشتریان هدف ما با توجه به کاربرد نرم افزار لیمو در همه ی فروشگاهها و ارایه دهندگان خدمات مختلف، بسیار زیاد بود، بنابر این تصمیم گرفتیم قیمت پکیج ها برای استفاده از این نرم افزار را به شدت پایین در نظر بگیریم و تمرکزمان روی تعداد کاربران باشد.
 • تعداد زیاد نرم افزار های حسابداری موجود در بازار باعث شده که بیشتر مشتریان دچار سردرگمی در انتخاب یک نرم افزار مناسب جهت برطرف کردن نیازهای فروشگاه خود شوند، و خریداری یک نرم افزار را به نوعی ریسک تلقی کنند، که آیا نرم افزار خریداری شده کارایی مناسب را دارد؟ این موضوع دلیلی شد تا لیمو سیستم این امکان را برای کاربران فراهم کند که قبل از خریداری نرم افزار، یک ماه بصورت رایگان از تمامی امکانات آن استفاده کرده و در صورت رضایت اقدام به خرید کنند.