آشنایی با قسمت ثبت فاکتور فروش

ثبت فاکتور فروش بیشترین کاربرد را در یک نرم افزار حسابداری دارد ، در این مطلب نحوه چگونگی ثبت فاکتور فروش و مدیریت فاکتورهای فروش را در نرم افزار حسابداری لیمو گام به گام برای شما بیان می کنیم ، در ادامه با همراه باشید.

آشنایی با قسمت ثبت فاکتور فروش

آموزش ثبت فاکتور فروش

بصورت کلی و در همه فاکتورها ابتدا باید از قسمت انتخاب خریدار ، خریدار مورد نظر را مشخص کنید و از قسمت ثبت در فاکتور محصول یا خدمات موردنظر خود را به ترتیب و با تعداد مشخص در فاکتور ایجاد شده ثبت کنید .


با کلیک در کادر انتخاب خریدار لیست مشتریان خود (از نوع خریدار ،خریدار فروشنده) را می توانید مشاهده کنید و به انتخاب مشتری موردنظر خود بپردازید.با کلیک در کادر ثبت محصول می توانید محصولات مورد نظر خود را مشاهده و به هر تعداد که بخواهید در فاکتور موردنظر انتخاب کنید. گفتنی است که در این قسمت لیست تمام محصولات خود را با توجه به قیمت خرید و قیمت فروش و تعداد موجود می توانید مشاهده کنید.

قیمت محصولات رو می توانید از بخش محصولات در صورت تغییر قیمت اجناس تغییر دهید. 


در قسمت "فاکتور خرید" می توانید محصولاتی که انتخاب کرده اید را مشاهده و ویرایش یا حذف کنید.
در آخر هم می توانید قیمت محصولات خریداری شده را با توجه به مبلغ پرداختی و در صورت وجود تخفیف مشخص کنید . اگر در خرید انجام شده از چک یا چک هایی نیز استفاده شده با استفاده از گزینه "استفاده از چک؟" می توانید آن را لحاظ کنید.