مشکل عدم ارسال پیامک ثبت نام
آموزش نرم افزار لیمو

مشکل عدم ارسال پیامک ثبت نام

در این مطلب به بررسی مشکل عدم ارسال پیامک هنگام ثبت نام در نرم افزار حسابداری لیمو می پردازیم تا کاربرانی که پیامهای تبلیغاتی خود را غیر فعال کرده اند مشکلی بابت این موضوع نداشته باشند و به راحتی بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

مشکل عدم ارسال پیامک ثبت نام

به مانند اکثر سامانه ها و نرم افزار ها ، نرم افزار حسابداری لیمو سیستم نیز به یک ثبت نام اولیه نیازمند است. در اینجا برای شما آموزش ثبت نام لیمو سیستم را قرار داده ایم که می توانید از آن به هنگام ثبت نام استفاده کنید.

از این لینک برای شروع ثبت نام استفاده کنید: ثبت نام در نرم افزار حسابداری لیمو سیستم

رفع مشکل احتمالی دریافت نکردن پیامک تایید هنگام ثبت نام :

پیامک خودکار پیامکی است که توسط کامپیوتر ارسال میشود، از این نوع پیامک جهت ارسال پیام های انبوه و تبلیعات نیز استفاده میشود، متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که اگر این نوع پیامک ها را غیر فعال نکنیم به شدت برای ما مزاحمت ایجاد میکنند و اکثرا با غیر فعال کردن این نوع پیامک ها خودمان را راحت میکنیم. ولی تبلیعات تنها کاربرد این نوع پیامک ها نیست، شما وقتی خرید اینترینتی انجام میدهید، بلیطی رزرو میکنید، در سایتی ثبت نام میکنید که از طریق پیامک برای شما اطلاعاتی ارسال میکند و... نیاز دارید که از طریق پیامک خودکار برای شما پیامک ارسال شود، که متاسفانه با غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی ممکن است این نوع پیامک ها را نیز از دست بدهید.همانند بسیاری از سیستم های مدرن کنونی در قسمت ثبت نام  لیمو سیستم کد تایید شما از طریق پیامک به شماره شما ارسال میگردد، که امیدواریم با آموزش زیر مشکلی برای ثبت نام در سایت نداشته باشید.

به منظور فعالسازی و تایید رساندن اکانت حسابداری خود نیاز به یک کد 6 رقمی دارید که در مرحله اول ثبت نام بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه خود بصورت یک پیام کوتاه برای شما ارسال می شود و در مرحله بعد باید آن کد را در سامانه وارد کنید ، اگر پیامک برای شما ارسال نشد ، در ادامه مواردی را ذکر می کنیم که برای رفع این مشکل به شما کمک می کند.

1 ـ ممکن است دریافت پیامک های تبلیغاتی خط خود را مسدود و اسپم کرده باشید(که کاملا کار منطقی هست)، به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام در وب سایتهایی مانند لیمو سیستم که از شماره موبایل شما برای ثبت نام استفاده میکنند، این پیامک ها را فعال کرده و پس از ثبت نام دوباره غیر فعال کنید. برای فعال کردن مجدد ، بسته به نوع خطی که دارید اعم از ایرانسل و همراه اول از روش های زیر استفاده کنید.

غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی ایرانسل

جهت غیر فعال کردن سرویس دریافت پیام های تبلیغاتی با ارسال عدد 2 به شماره 5005 می توانید این سرویس را غیر فعال کرده و یا با خط ایرانسل خود با شماره 700 تماس گرفته و پس از ارتباط  با اپراتور درخواست خود برای عدم دریافت پیامک تبلیغاتی را اعلام نمایید.

فعال کردن پیامک تبلیغاتی ایرانسل

برای ثبت درخواست دریافت پیامک تبلیغاتی، شما می بایست از خط خود، عدد 1 را به شماره پیامکی 5005 ارسال نمایید. پس از ارسال پیام، شرکت ایرانسل پیامکی جهت فعال شدن این سرویس برای شما ارسال خواهد کرد.

غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی همراه اول

برای غیرفعال کردن دریافت پیامک تبلیغاتی با ارسال عدد 1 به شماه 8999 این سرویس پس از 24 ساعت غیرفعال می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی در سایت همراه اول مراجعه نمایید. 

فعال کردن پیامک تبلیغاتی همراه اول

برای فعالسازی پیام های تبلیغاتی، شما میبایست از خط خود، عدد 2 را به شماره پیامکی 8999 ارسال نمایید. پس از ارسال پیام، پیامکی از شرکت همراه اول مبنی بر فعال شدن مجدد سرویس پیامک تبلیغاتی تا 24 ساعت آینده برای شما فرستاده خواهد شد و این سرویس برای شما تا 24 ساعت بعد فعال می گردد.

2ـ اگر باز هم موفق به دریافت پیامک تایید نشدید ، این موضوع را با پشتیبانی در میان بگذارید ، مطمئناً همکاران ما مشکل شما را برطرف می کنند.

آدرس ایمیل پشتیبانی نرم افزار حسابداری لیمو : Info@LimooSystem.com

شماره تماس پشتیبانی :